UPOZORNĚNÍ: Příjem žádostí v programu NZÚ Light je přerušen do 25. června 2024.
Další konference z cyklu Jak na nezávislost měst a obcí, zaměřená na možnosti posílení energetické nezávislosti měst, obcí a mikroregionů, se tentokrát uskuteční v Jablonci nad Nisou.

Tradičními tématy konference budou aktuální trendy v dotačních programech na podporu energetických úspor a rozvoj obnovitelných zdrojů energie, možnosti posilování energetické nezávislosti měst, obcí, firem i domácnosti i využití komunitní energetiky. Dotační program Nová zelená úsporám na podporu energeticky úsporných renovací pro rezidenční sektor, programy pro financování projektů obcí, měst a firem z Modernizačního fondu či novou dotační výzvu na podporu energetických společenství představí Jakub Hrbek ze Státního fondu životního prostředí.

V panelové diskuzi s vicepremiérem Marianem Jurečkou a ministry Petrem Hladíkem a Markem Výborným proběhne debata, která se dotkne ochrany lesů a půdy i možnosti akcelerace rozvoje obnovitelných zdrojů a využití inovativních řešení jako jsou tzv. agrovoltaické elektrárny.

Program konference

Registrace