UPOZORNĚNÍ: Program nepodporuje výměny plynových kotlů!

Filtrovat aktuality

Zadejte rozmezí pro aktuality, které chcete vyhledat

Ilustrační obrázek
Tisková zpráva

Ministryně Hubáčková: Otevíráme Modernizační fond domácnostem, prioritou jsou…

22. 9. 2022

Další finanční pomoc, která zmírní dopad vysokých cen energií na rozpočty domácností, představila ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí ČR ministryně životního prostředí Anna Hubáčková. Modernizační fond nově pomůže přímo domácnostem se snižováním spotřeby energií díky 55 miliardám, které se budou rozdělovat přes program Nová zelená úsporám. Ten se ještě více zjednoduší a…

Zjistit více
Aktualita

Upozorňujeme na dočasné uzavření krajského pracoviště SFŽP ČR v Ústí nad Labem

20. 9. 2022

Z důvodu celkové rekonstrukce budovy, ve které sídlí pracoviště Státního fondu životního prostředí ČR pro Ústecký kraj, budou kanceláře dočasně uzavřeny.

Zjistit více
Aktualita

Místa připravená na klimatickou změnu i energetickou krizi. Zapojte se do…

20. 9. 2022

Sucho, přehřívání měst i přívalové srážky letos potrápily značnou část naší republiky a do budoucna se pravděpodobně budou objevovat častěji. S nadcházejícím podzimem přichází topná sezóna, do níž se promítne energetická krize a zdražování. Existují ale místa, kde jsou na budoucnost připraveni. Najdeme je mezi 18 finálovými projekty celostátní soutěže Adapterra Awards, které se právě…

Zjistit více
Ilustrační obrázek
Tisková zpráva

Jak správně topit a ušetřit. MŽP spouští web, který pomůže všem majitelům kotlů…

8. 9. 2022

Nová webová stránka Ministerstva životního prostředí „Jak správně topit“ radí, jak účelně využívat kotle nebo kamna. Nabízí informace o vhodných palivech, o tom, jaké používat zdroje, na co si dát pozor při jejich instalaci a údržbě, nebo jaké dotace využít a snížit tak náklady na vytápění.

Zjistit více
Aktualita

Neustále zlepšujeme dostupnost informací pro zájemce a žadatele o dotace

1. 9. 2022

Spouštíme efektivnější konzultační podporu pro zájemce o dotace z programů Nová zelená úsporám a kotlíkových dotací. Na místo jediné dosud využívané Zelené linky, jejíž provoz bude k 8. září ukončen, je nově k dispozici infolinka na každém krajském pracovišti Státního fondu životního prostředí ČR (SFŽP ČR). Ta je určena pouze pro specifické dotazy, na které nelze najít odpověď na webech…

Zjistit více
Ilustrační obrázek
Akce

Jak na energetickou nezávislost měst a obcí

13. 9. 2022

Konference zaměřená na možnosti posílení energetické nezávislosti měst, obcí a mikroregionů tentokrát na půdě Vysokého učení technického v Brně.

Zjistit více
Ilustrační obrázek
Akce

Vše o podpoře fotovoltaiky a dalších úsporných opatření na FOR ARCH 2022

20. 9. 2022

Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH odstartuje 33. ročník a Státní fond životního prostředí ČR na něm ani letos nebude chybět.

Zjistit více
Aktualita

Hlasujte online o nejlepších projektech, které pomáhají přizpůsobit se…

4. 8. 2022

Klimatická změna s sebou přináší mnoho změn i nepříznivých dopadů. Není divu, že opatření, jak se vypořádat s přehříváním měst, přívalovými srážkami či suchem v krajině v Česku znatelně přibývá. Celostátní soutěž Adapterra Awards každoročně prezentuje a oceňuje nejlepší z nich.

Zjistit více