UPOZORNĚNÍ: Příjem žádostí o dotace je otevřen. Nově podporujeme i výměnu starých plynových kotlů za tepelná čerpadla.

Filtrovat aktuality

Zadejte rozmezí pro aktuality, které chcete vyhledat

Aktualita

Zkvalitňujeme pomoc zájemcům o dotace z řad zranitelných domácností

2. 10. 2023

Inovovaný seznam poradců pro žadatele v programu Nová zelená úsporám Light umožní snadnější vyhledání poradce z řad Místních akčních skupin či Energetických informačních a konzultačních středisek a nabídne možnost ověření oprávněnosti poradce k poskytování poradenství.

Zjistit více
Aktualita

Vlastníci rodinných domů mohou od zítřka žádat o dotace v Nové zelené úsporám

25. 9. 2023

V úterý 26. září 2023 v 10.00 hod. spustí Státní fond životního prostředí ČR příjem žádostí o dotace pro oblast rodinných domů. Zájemci mohou požádat o dotační podporu na renovaci svého domu či výstavbu pasivního domu ve standardní Nové zelené úsporám nebo využít nabídku zálohové dotace z podprogramu Oprav dům po babičce.

Zjistit více
Aktualita

Novinky v programu Nová zelená úsporám představujeme na veletrhu FOR ARCH 2023

19. 9. 2023

Státní fond životního prostředí ČR je partnerem letošního mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH. Za účasti ředitele SFŽP ČR Petra Valdmana byl slavnostně zahájen 34. ročník.

Zjistit více
Ilustrační obrázek
Tisková zpráva

Stavebnictví rozhýbou dotace na zateplení: řemeslníci se přeškolují, materiálů…

19. 9. 2023

Tuzemské stavebnictví trápí nízký počet zakázek v oblasti výstavby novostaveb. Tolik potřebné oživení přinese masivní rozšíření dotačního titulu Nová zelená úsporám a nová investiční podpora na renovace veřejných budov, financovaná mimo jiné i z Modernizačního fondu. Firmy i řemeslníci se budou moci přeorientovat z výstavby novostaveb na rekonstrukce, po kterých bude zvýšená poptávka.…

Zjistit více
Aktualita

Příjem žádostí o dotace pro vlastníky bytových domů startuje už zítra

18. 9. 2023

V úterý 19. září 2023 v 10.00 hod. otevírá Státní fond životního prostředí ČR příjem žádostí o dotační podporu pro majitele bytových domů – fyzické i právnické osoby, SVJ a bytová družstva, obce a veřejnou správu, příspěvkové a obecně prospěšné organizace, nadace, školy a další subjekty.

Zjistit více
Ilustrační obrázek
Akce

Konference Zkrotíme energie – jak na energetickou nezávislost měst a obcí

25. 9. 2023

Konference zaměřená na možnosti posílení energetické nezávislosti měst, obcí a mikroregionů se uskuteční v Přešticích.

Zjistit více
Aktualita

Varujeme žadatele v programu NZÚ Light před praktikami společností Alpha Solar…

8. 9. 2023

Subjekty záměrně vyvolávají v zájemcích o dotace klamný dojem, že jsou oprávněny jako zástupci Státního fondu životního prostředí ČR nabízet podporu z programu pro nízkopříjmové domácnosti Nová zelená úsporám Light.

Zjistit více
Ilustrační obrázek
Tisková zpráva

Zlepšete své bydlení, spořte na energiích. V září se znovu otevírá Nová zelená…

8. 9. 2023

Po letní provozně-technické přestávce začne Státní fond životního prostředí ČR opět přijímat žádosti o investiční podporu pro domácnosti z oblíbeného programu Nová zelená úsporám. V úterý 19. září 2023 se příjem žádostí otevře pro vlastníky bytových domů a od úterý 26. září 2023 mohou své žádosti i do nového podprogramu Oprav dům po babičce podávat i majitelé rodinných domů. Nová zelená…

Zjistit více