Filtrovat aktuality

Zadejte rozmezí pro aktuality, které chcete vyhledat

Aktualita

Zaregistrujte svůj produkt do nového seznamu výrobků a technologií

13. 10. 2021

Jste výrobce či dodavatel výrobků, materiálů a technologií, které splňují legislativní požadavky pro uvedení na trh České republiky a současně parametry předepsané programem Nová zelená úsporám nebo kotlíkovými dotacemi? Zaevidujte svůj produkt do nového seznamu a usnadněte žadatelům výběr materiálů pro jejich dotační projekty.

Zjistit více
Aktualita

Startuje příjem žádostí v Nové zelené úsporám, není kam spěchat, peněz je dost!

11. 10. 2021

Úderem úterní desáté hodiny se spustil příjem žádostí v další etapě programu Nová zelená úsporám. Program má zajištěny dostatečné finanční prostředky minimálně do roku 2025 s dalším výhledem až do roku 2030, žádosti bude možné podávat kdykoliv v celém tomto období. Majitelé rodinných a bytových domů se tak nemusí obávat, že svoji žádost nestihnou podat včas. Rozhodně se nebude opakovat…

Zjistit více
Aktualita

Říjnová Priorita je o nových projektech a příležitostech

11. 10. 2021

V Jesenici u Prahy bydlí stále více lidí a místní škola kapacitně nestíhala. Obec se proto rozhodla postavit novou školu v pasivním standardu, která se otevřela na začátku tohoto školního roku. Je to další z příkladů úsporně provedené novostavby veřejné budovy.

Zjistit více
Aktualita

Dejte hlas nejlepšímu adaptačnímu opatření letošního roku

30. 9. 2021

Ve světě vlivem klimatické změny již několik let sílí poptávka po opatřeních, která by zchladila vedrem rozpálená města, svlažila suchou krajinu, bránila erozi půdy či brzdila bleskové povodně. Ani Česká republika nezůstává v tomto ohledu pozadu, jak ukazují finálové projekty soutěže Adapterra Awards 2021, která je podporovaná Státním fondem životního prostředí ČR.

Zjistit více
Ilustrační obrázek
Tisková zpráva

Startuje nová etapa programu Nová zelená úsporám, za kombinaci opatření bonus…

21. 9. 2021

Rozšíření programu na bytové domy po celé ČR, sloučení s programem Dešťovka a vysoké bonusy za kombinaci více opatření nebo s kotlíkovými dotacemi, tak by se daly shrnout stěžejní novinky nové etapy programu Nová zelená úsporám, kterou dnes vyhlásil ministr Richard Brabec při příležitosti stavebního veletrhu FOR ARCH. V prvních výzvách bude na energeticky úsporné renovace a stavby domů…

Zjistit více
Aktualita

Zářijová Priorita je o energetických úsporách, vodě i stromech

6. 9. 2021

Na podzim odstartuje nová etapa programu Nová zelená úsporám. Ještě více se zaměří na komplexní energetické úspory v nemovitostech a z toho důvodu nově zastřeší i program Dešťovka a část kotlíkových dotací.

Zjistit více
Ilustrační obrázek
Akce

SG FÓRUM 2021 | Bez peněz se stavět nedá!

21. 9. 2021

Zajímá vás vývoj cen bydlení? Zveme vás na Saint-Gobain Fórum 2021 – Bez peněz, se stavět nedá! Koná se online dne 21. 9. 2021 od 10:00 hodin.

Zjistit více
Ilustrační obrázek
Akce

Čisté vytápění domácností s Norskými fondy

22. 9. 2021

Ve dnech 20. až 24. září naplánovalo TZB-info maraton rozhovorů, komentářů a živé vysílání k 20 letům výročí TZB-info. Zveme vás na oficiální zahájení projektu Čisté vytápění s Norskými fondy, které proběhne v redakci TZB-info dne 22. 9. 2021 ve 13:20 hodin.

Zjistit více