UPOZORNĚNÍ: Program nepodporuje výměny plynových kotlů!

Filtrovat aktuality

Zadejte rozmezí pro aktuality, které chcete vyhledat

Ilustrační obrázek
Tisková zpráva

Navyšujeme alokaci v NZÚ Light na tři miliardy korun, první domácnosti už mají…

26. 1. 2023

Program Nová zelená úsporám Light se u seniorů a domácností s nižšími příjmy těší velkému zájmu. Za první dva týdny od spuštění příjmu žádostí jsou vyčerpány dvě třetiny finančních prostředků, kterými program disponuje a Státní fond životního prostředí ČR už proplácí první schválené žádosti. Ministr životního prostředí proto dnes oznámil zdvojnásobení alokace na 3 miliardy korun.

Zjistit více
Ilustrační obrázek
Akce

Semináře a přednášky k programu Nová zelená úsporám

1. 2. 2023

Přijedeme vám představit novinky v oblasti dotací na úsporné a ekologické bydlení. Poradíme vám, jaká opatření jsou pro váš dům vhodná, i jak o dotační podporu zažádat.

Zjistit více
Ilustrační obrázek
Akce

Jak snížit náklady na bydlení poradíme na FOR PASIV

9. 2. 2023

Unikátní souběh veletrhů FOR PASIV, FOR WOOD a FOR THERM v pražských Letňanech se koná pod odbornou záštitou Státního fondu životního prostředí ČR.

Zjistit více
Ilustrační obrázek
Tisková zpráva

Za první dva dny si o dotaci v Nové zelené úsporám Light požádalo přes dva…

11. 1. 2023

V pondělí 9. ledna odstartoval program Nová zelená úsporám Light. Díky němu mohou senioři, samoživitelé nebo lidé s hendikepem rychle a bez finančních bariér provést jednoduchá opatření s velkým efektem trvalých úspor energií. Za pouhé dva dny si o dotace řeklo 2 265 domácností, které dohromady žádají více než čtvrtmiliardovou podporu. Převažují žádosti od seniorů především o příspěvek…

Zjistit více
Ilustrační obrázek
Akce

Výstava Infotherma se vrací

23. 1. 2023

Po covidové přestávce se oblíbená výstava INFOTHERMA zaměřená na novinky ve vytápění budov a využití obnovitelných zdrojů energie vrací na Výstaviště Černá louka v Ostravě. Dotační poradenství k programu Nová zelená úsporám na ní od 23. do 26. ledna poskytne také Státní fond životního prostředí ČR.

Zjistit více
Aktualita

Příjem žádostí v Nové zelené úsporám Light startuje 9. ledna

5. 1. 2023

V pondělí 9. ledna 2023 v 10.00 hodin se otevírá příjem žádostí o dotace z dotačního programu Nová zelená úsporám Light.

Zjistit více
Aktualita

Nová zelená úsporám Light vzbuzuje velký zájem

12. 12. 2022

Příjem žádostí o dotace v programu Nová zelená úsporám Light bude spuštěn začátkem ledna. Již nyní zaznamenáváme velké množství dotazů ze strany budoucích žadatelů, a proto přinášíme odpovědi na nejčastější z nich.

Zjistit více
Aktualita

Prosincová Priorita je o energetických úsporách a nových dotačních výzvách

7. 12. 2022

Energie jsou tématem dneška i budoucnosti. V aktuálním vydání Priority se dočtete o tom, jak se dotační program Nová zelená úsporám Light snaží pomoci nízkopříjmovým domácnostem. O pomoci lidem, na které dopadají vysoké ceny, hovoří v rozhovoru ministr životního prostředí Marian Jurečka.

Zjistit více