UPOZORNĚNÍ: Dotace na výměnu starých plynových kotlů budou k dispozici od září 2023. Více >

Filtrovat aktuality

Zadejte rozmezí pro aktuality, které chcete vyhledat

Ilustrační obrázek
Tisková zpráva

Právě zveřejňujeme: Podmínky dotací v nové etapě programu Nová zelená úsporám…

1. 6. 2023

Podpora úsporných opatření bude výhodnější a zmírní se nároky při administraci žádostí. Podstatně se zvyšuje podpora pro optimální zateplení. Státní fond životního prostředí ČR s předstihem informuje o všech změnách a přesných podmínkách pro dotace, které budou platit od září 2023. Zájemci je najdou ode dneška na webu programu Nová zelená úsporám.

Zjistit více
Aktualita

Červnová Priorita je do zelena, je o NZÚ a mnoha projektech

2. 6. 2023

V aktuálním vydání časopisu najdete podrobnosti o novinkách v programu Nová zelená úsporám. Konkrétně o možnosti vyměnit starý plynový kotel za tepelné čerpadlo s dotační podporou. Program bude také výhodnější pro bytové domy, ve kterých žijí nízkopříjmové domácnosti.

Zjistit více
Ilustrační obrázek
Tisková zpráva

Od září můžete v Nové zelené úsporám vyměnit svůj starý plynový kotel za…

25. 5. 2023

Ministerstvo životního prostředí společně se Státním fondem životního prostředí ČR představilo základní parametry dotace na výměnu starých plynových kotlů i zjednodušení podmínek pro podporu fotovoltaiky při zachování stávajících parametrů i maximální výše dotace.

Zjistit více
Ilustrační obrázek
Tisková zpráva

Nová zelená úsporám nabídne výhodnější podmínky pro bytové domy i jejich…

25. 5. 2023

Po prázdninové odstávce se oblíbený program Nová zelená úsporám (NZÚ) opět rozeběhne, aby i následující roky pomáhal domácnostem s energetickými úsporami jejich domů. Navíc nově od září spustí rozšířenou nabídku dotací pro oblast bytových domů zohledňující nároky na energetické vlastnosti budov i finanční možnosti majitelů bytových jednotek. Vedle bonusů pro nízkopříjmové domácnosti…

Zjistit více
Aktualita

Plánovaná odstávka systému pro podání žádostí AIS SFŽP ČR

25. 5. 2023

Informujeme žadatele o podporu v dotačních programech SFŽP ČR, že ve čtvrtek 1. 6. 2023 od 7 do 13 hodin proběhne plánovaná technická odstávka Agendového informačního systému pro podání a administraci žádostí, dostupného na webu zadosti.sfzp.cz.

Zjistit více
Aktualita

Nestíháte termín realizace? Dejte nám vědět!

9. 5. 2023

Hrozí vám, že kvůli potížím s realizační firmou nestihnete úsporná opatření realizovat včas a přijdete o dotaci? Ozvěte se nám, v odůvodněných případech termín prodloužíme.

Zjistit více
Aktualita

Májová Priorita: Energetické úspory na deset způsobů i přehled výzev

5. 5. 2023

Co vás čeká v květnové Prioritě? Letošní topná sezóna je celkem dlouhá, kamna ani kotle ještě nevyhasly, ale už je třeba přemýšlet nad další topnou sezónou. Od září 2024 bude provoz starých kotlů na tuhá paliva zakázán. I proto je tu další kolo kotlíkových dotací pro nízkopříjmové domácnosti s možností vyplatit peníze dopředu. Ptejte se na svém krajském úřadě.

Zjistit více
Aktualita

V Nové zelené úsporám Light odstartoval příjem žádostí o dotace na solární…

2. 5. 2023

Program pro nízkopříjmové domácnosti ode dneška nabízí vedle podpory rychlého zateplení i možnost instalace systému na ohřev vody pomocí sluneční energie. O dotaci si mohou zažádat nejen noví zájemci, ale i ti, kteří již dotaci na zateplení v Nové zelené úsporám Light čerpali.

Zjistit více