Filtrovat aktuality

Zadejte rozmezí pro aktuality, které chcete vyhledat

Ilustrační obrázek
Akce

Webináře k programu Nová zelená úsporám a kotlíkovým dotacím

30. 11. 2021

Zveme vás na webináře k novinkám v programu Nová zelená úsporám a kotlíkovým dotacím. Představíme vám nová podporovaná opatření, změny oproti stávajícím programům, nové výše dotací i zajímavé bonusy při zkombinování více opatření. Poradíme, jak podat žádost, jak založit a ověřit účet na e-identitě a kde a jak žádat o kotlíkové dotace určené pro nízkopříjmové domácnosti.

Zjistit více
Aktualita

V soutěži Adapterra Awards 2021 zabodoval les bez pasek, 200 kilometrů alejí po…

5. 11. 2021

Nadace Partnerství ocenila nejlepší projekty reagující na problémy spojené se změnou klimatu. Do 3. ročníku soutěže se hlásila více než stovka realizací z celé republiky.

Zjistit více
Ilustrační obrázek
Tisková zpráva

Reakce MŽP a SFŽP ČR na tiskovou zprávu NKÚ

25. 10. 2021

Program Nová zelená úsporám za 7 let svého trvání přispěl více než 74 tisícům příjemců celkem 16 miliardami korun a dnes patří k nejefektivnějším a nejdostupnějším dotačním programům v Česku. Domácnosti díky němu šetří jak budoucí výdaje za energii a nově i pitnou vodu, tak i náklady na vstupní investici. MŽP se proti výtkám NKÚ, které jsou opět prezentovány zcela bez jakéhokoliv…

Zjistit více
Ilustrační obrázek
Akce

Konference – Smart Energy Forum

11. 11. 2021

Zajímá vás současnost a budoucnost moderní energetiky? Neváhejte a zúčastněte se sedmého ročníku mezinárodní výstavy a konference Smart Energy Forum!

Zjistit více
Aktualita

Zaregistrujte svůj produkt do nového seznamu výrobků a technologií

13. 10. 2021

Jste výrobce či dodavatel výrobků, materiálů a technologií, které splňují legislativní požadavky pro uvedení na trh České republiky a současně parametry předepsané programem Nová zelená úsporám nebo kotlíkovými dotacemi? Zaevidujte svůj produkt do nového seznamu a usnadněte žadatelům výběr materiálů pro jejich dotační projekty.

Zjistit více
Aktualita

Startuje příjem žádostí v Nové zelené úsporám, není kam spěchat, peněz je dost!

11. 10. 2021

Úderem úterní desáté hodiny se spustil příjem žádostí v další etapě programu Nová zelená úsporám. Program má zajištěny dostatečné finanční prostředky minimálně do roku 2025 s dalším výhledem až do roku 2030, žádosti bude možné podávat kdykoliv v celém tomto období. Majitelé rodinných a bytových domů se tak nemusí obávat, že svoji žádost nestihnou podat včas. Rozhodně se nebude opakovat…

Zjistit více
Aktualita

Říjnová Priorita je o nových projektech a příležitostech

11. 10. 2021

V Jesenici u Prahy bydlí stále více lidí a místní škola kapacitně nestíhala. Obec se proto rozhodla postavit novou školu v pasivním standardu, která se otevřela na začátku tohoto školního roku. Je to další z příkladů úsporně provedené novostavby veřejné budovy.

Zjistit více
Aktualita

Dejte hlas nejlepšímu adaptačnímu opatření letošního roku

30. 9. 2021

Ve světě vlivem klimatické změny již několik let sílí poptávka po opatřeních, která by zchladila vedrem rozpálená města, svlažila suchou krajinu, bránila erozi půdy či brzdila bleskové povodně. Ani Česká republika nezůstává v tomto ohledu pozadu, jak ukazují finálové projekty soutěže Adapterra Awards 2021, která je podporovaná Státním fondem životního prostředí ČR.

Zjistit více