UPOZORNĚNÍ: Program nepodporuje výměny plynových kotlů!

Filtrovat aktuality

Zadejte rozmezí pro aktuality, které chcete vyhledat

Ilustrační obrázek
Tisková zpráva

MŽP spouští Novou zelenou úsporám Light. Nejzranitelnějším domácnostem pomůže…

14. 11. 2022

Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí připravily program Nová zelená úsporám Light, který nabídne okamžitou finanční podporu pro seniory a domácnosti s nižšími příjmy na rychlé a jednoduché zateplení domů. Peníze dostanou předem a k elektronické žádosti nebude potřeba žádné složité papírování.

Zjistit více
Aktualita

Listopadová Priorita je o úsporách i nových dotacích

9. 11. 2022

Dotační nabídka se rychle rozšiřuje. Operační program Životní prostředí vyhlašuje další výzvy, už jich je celkem pětadvacet, ty nové se zaměřují na přírodu a krajinu. Ostrý start má za sebou i Operační program Spravedlivá transformace, nové výzvy se vypíšou v polovině listopadu.

Zjistit více
Ilustrační obrázek
Tisková zpráva

Adapterra Awards 2022 ocenila soběstačný dům, energeticky pozitivní školu,…

7. 11. 2022

Pořadatelé z Nadace Partnerství a Integra Consulting vyhlásili vítěze jednotlivých kategorií soutěže Adapterra Awards, která prezentuje a oceňuje nejlepší projekty v oblasti adaptačních opatření na změnu klimatu.

Zjistit více
Aktualita

Upozorňujeme na dočasné uzavření krajského pracoviště SFŽP ČR v Ostravě

25. 10. 2022

Z důvodu stavebních úprav v prostorách sídla pracoviště Státního fondu životního prostředí ČR pro Moravskoslezský kraj budou kanceláře v termínu od 4.11. 2022 do 21.11.2022 dočasně uzavřeny.

Zjistit více
Ilustrační obrázek
Tisková zpráva

MPSV a MŽP chtějí společně chránit domácnosti před zbytečnými výdaji za vysoké…

20. 10. 2022

Ministerstvo práce a sociálních věcí v úzké spolupráci s Ministerstvem životního prostředí si vzalo za své ochránit co největší počet domácností před vysokými cenami energií a zamezit jejich případnému pádu do hrozící energetické chudoby. V rámci meziresortní spolupráce obě ministerstva připravila ucelený informační systém, který nabízí přehledné informace o možnostech úspor energie či…

Zjistit více
Aktualita

Říjnová Priorita je o energiích a realizovaných projektech

14. 10. 2022

Nízkopříjmové domácnosti mají možnost získat podporu z Modernizačního fondu. Mohou tak udělat úsporná opatření, která jim pomohou zmírnit vysoké ceny energií. Peníze se budou rozdělovat přes program Nová zelená úsporám. Co se dále dozvíte v našem časopise?

Zjistit více
Ilustrační obrázek
Akce

Letošní Smart Energy Forum představí současnost i budoucnost moderní energetiky

18. 10. 2022

Osmý ročník mezinárodní konference Smart Energy Forum se zaměří na nejnovější trendy v moderní energetice s důrazem na fotovoltaiku, akumulaci energie a inovace.

Zjistit více
Ilustrační obrázek
Tisková zpráva

Ministryně Hubáčková: Otevíráme Modernizační fond domácnostem, prioritou jsou…

22. 9. 2022

Další finanční pomoc, která zmírní dopad vysokých cen energií na rozpočty domácností, představila ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí ČR ministryně životního prostředí Anna Hubáčková. Modernizační fond nově pomůže přímo domácnostem se snižováním spotřeby energií díky 55 miliardám, které se budou rozdělovat přes program Nová zelená úsporám. Ten se ještě více zjednoduší a…

Zjistit více