UPOZORNĚNÍ: Příjem žádostí v programu NZÚ Light je přerušen do 25. června 2024.
Nová ptačí pozorovatelna, zahrada u mateřské školky nebo třeba Plšíkova zahrada. To jsou jedny z mnoha projektů, které vznikají díky dotacím z různých programů v oblasti životního prostředí. Přečíst si o nich můžete v aktuální Prioritě.

Nejen přírodou živ je člověk, proto se v reportáži podíváme do nových prostor potravinové banky. Ta rozdává jídlo lidem, kteří na tom nejsou finančně zcela dobře. Využívá přitom potraviny, které jsou v pořádku, ale obchodní řetězce by je třeba raději vyhodily, protože se jim to vyplatí více než potraviny distribuovat dál. Vzniká tak méně odpadů.

V rubrice Technologie se zaměřujeme na systém svozu odpadu door-to-door, tedy od dveří ke dveřím, které se praktikuje i v některých našich obcích.

Věnujeme se i novým dotačním příležitostem, například do obcí v národních parcích půjde dvě stě milionů korun, další peníze získají samosprávy v Paktu starostů pro klima, dotační výzvy myslí i na zvířecí záchranné stanice a na ochranu stád proti vlkům.

Trošku se podíváme i na obecnější problémy životního prostředí, na světě jsou koncepce pro boj se suchem i zpráva o životním prostředí.

Zdarma stáhnout PRIORITU 2/2023