UPOZORNĚNÍ: Příjem žádostí o dotace je otevřen. Nově podporujeme i výměnu starých plynových kotlů za tepelná čerpadla.

Jak založit účet v AIS SFŽP ČR

Podání žádosti o dotaci, její správa a doložení všech souvisejících dokumentů probíhá online přes systém AIS SFŽP ČR. Pro přihlášení do systému budete potřebovat elektronickou identifikaci, tzv. identitu občana. V rámci identity můžete k přihlášení do AIS SFŽP ČR využít svoji bankovní identitu nebo jiný přihlašovací prostředek (např. NIA ID, eObčanku, mobilní klíč eGovernmentu).

Pokud nemáte žádný identifikační prostředek, založte si identitu fyzické osoby (účet) na portálu identitaobcana.cz (viz návod níže) nebo se obraťte na svoji banku.

Podívejte se na podrobné návody:Upozornění: Vzhledem k přejmenování portálu z původního E-identita na Identita občana, již není ve videonávodu aktuální odkaz: eidentita.cz. Místo tohoto odkazu použijte odkaz nový – identitaobcana.cz. Vše ostatní, včetně uvedeného postupu, zůstává v platnosti.

Jak podat žádost v programu Nová zelená úsporám Light

Podat žádost v systému AIS SFŽP ČR zvládnete v několika jednoduchých krocích. Připravte si příslušné dokumenty a postupujte podle našeho video návodu.Jak podat žádost ve standardní Nové zelené úsporám a programu Oprav dům po babičceVíce informací o tom, jak správně podat žádost o dotaci, najdete na stránce Jak podat žádost.


Jak doložit realizaci v Nové zelené úsporám Light

Žadatelé v Nové zelené úsporám Light musí po realizaci úsporných opatření předložit Zprávu o provedených opatřeních a fotografie realizovaných opatření. Ve videu najdete podrobný návod, jak postupovat při doložení realizace.


Jak doložit realizaci ve standardní Nové zelené úsporám

Podmínkou vyplacení dotační podpory je doložení realizace úsporných opatření. Všichni žadatelé dokládají smlouvy, daňové účetní doklady a doklady prokazující realizaci opatření dle schválené žádosti. Více informací o tom, jak správně doložit realizaci projektu najdete na stránce Doložení realizace úsporných opatření.
Jak spravovat žádost jinému žadateli?

Žádost o dotaci za vás může vyřídit i jiná osoba, ať už někdo z vašich blízkých, nebo zástupce firmy, která pro vás bude úsporná opatření realizovat. V našem návodu vám poradíme, jak přiřadit žadatele pod účet administrátora, který bude žádost v AIS SFŽP ČR za žadatele vyřizovat.Jak změnit způsob přihlášení do AIS SFŽP ČR?

Registrovali jste se do AIS SFŽP ČR již dříve a přihlašujete se starším způsobem přes e-mail a heslo? Pak musíte svoji registraci aktualizovat pomocí identity občana. Pomůže vám náš podrobný manuál.