UPOZORNĚNÍ: Příjem žádostí v programu NZÚ Light je přerušen do 25. června 2024.

Jak založit účet v AIS SFŽP ČR

Podání žádosti o dotaci, její správa a doložení všech souvisejících dokumentů probíhá online přes systém AIS SFŽP ČR. Pro přihlášení do systému budete potřebovat elektronickou identifikaci, tzv. identitu občana. V rámci identity můžete k přihlášení do AIS SFŽP ČR využít svoji bankovní identitu nebo jiný přihlašovací prostředek (např. NIA ID, eObčanku, mobilní klíč eGovernmentu).

Pokud nemáte žádný identifikační prostředek, založte si identitu fyzické osoby (účet) na portálu identitaobcana.cz (viz návod níže) nebo se obraťte na svoji banku.

Podívejte se na podrobné návody.Upozornění: Vzhledem k přejmenování portálu z původního E-identita na Identita občana, již není ve videonávodu aktuální odkaz: eidentita.cz. Místo tohoto odkazu použijte odkaz nový – identitaobcana.cz. Vše ostatní, včetně uvedeného postupu, zůstává v platnosti.

Jak podat žádost v programu Nová zelená úsporám Light

Podat žádost v systému AIS SFŽP ČR zvládnete v několika jednoduchých krocích. Připravte si příslušné dokumenty a postupujte podle našeho videonávodu.Jak podat žádost ve programech Nová zelená úsporám Standard a Oprav dům po babičce

Přečtěte si, jak podat žádost před realizací a po realizaci. Dokumenty potřebné k podání žádosti najdete na stránce Dokumenty pro rodinné domy.


Podívejte se na videonávody:Jak doložit realizaci v Nové zelené úsporám Light

Žadatelé v Nové zelené úsporám Light musí po realizaci úsporných opatření předložit požadované dokumenty a fotografie realizovaných opatření. Ve videu najdete podrobný návod, jak postupovat při doložení realizace.


Jak doložit realizaci v programech Nová zelená úsporám Standard a Oprav dům po babičce

Podmínkou vyplacení dotační podpory je doložení realizace úsporných opatření. Přehled potřebných dokumentů najdete na stránce Dokumenty pro rodinné domy. Přečtěte si naše manuály, podívejte se na videonávod.
Jak doložit realizaci projektů v programu Nová zelená úsporám pro žádosti podané do 30. 6. 2023 najdete na této stránce.


Jak požádat o prodloužení lhůty

Pokud zjistíte, že realizaci podpořené renovace nestihnete v termínu daném podmínkami dotace, nebo vám byl vrácen projekt při kontrole přijatelnosti či kontrole doložení realizace, můžete požádat o prodloužení nastavené lhůty v AIS SFŽP ČR. Jak postupovat, se dočtete v podrobném návodu.


Jak spravovat žádost jinému žadateli

Žádost o dotaci za vás může vyřídit i jiná osoba, ať už někdo z vašich blízkých, nebo zástupce firmy, která pro vás bude úsporná opatření realizovat. V našich manuálech vám poradíme, jak přiřadit žadatele pod účet administrátora, který bude žádost v AIS SFŽP ČR za žadatele vyřizovat.Jak změnit způsob přihlášení do AIS SFŽP ČR

Registrovali jste se do AIS SFŽP ČR již dříve a přihlašujete se starším způsobem přes e-mail a heslo? Pak musíte svoji registraci aktualizovat pomocí identity občana. Pomůže vám náš podrobný manuál.