UPOZORNĚNÍ: Program nepodporuje výměny plynových kotlů!

Jak založit identitu občana a účet v AIS SFŽP ČR

Podání žádosti a doložení všech souvisejících dokumentů v programu Nová zelená úsporám a Nová zelená úsporám Light probíhá online přes systém AIS SFŽP ČR. Pro přihlášení do systému budete potřebovat tzv. identitu občana.Jak podat žádost v programu Nová zelená úsporám Light

Podat žádost v systému AIS SFŽP ČR zvládnete v několika jednoduchých krocích. Připravte si příslušné dokumenty a postupujte podle našeho video návodu.Jak podat žádost ve standardní Nové zelené úsporámVíce informací o tom, jak správně podat žádost o dotaci, najdete na stránce Jak podat žádost.


Jak doložit realizaci v Nové zelené úsporám Light

Žadatelé v Nové zelené úsporám Light musí po realizaci úsporných opatření předložit Zprávu o provedených opatřeních a fotografie realizovaných opatření. Ve videu najdete podrobný návod, jak postupovat při doložení realizace.


Jak doložit realizaci ve standardní Nové zelené úsporám

Podmínkou vyplacení dotační podpory je doložení realizace úsporných opatření. Všichni žadatelé dokládají smlouvy, daňové účetní doklady a doklady prokazující realizaci opatření dle schválené žádosti. Více informací o tom, jak správně doložit realizaci projektu najdete na stránce Doložení realizace úsporných opatření.
Jak spravovat žádost jinému žadateli?

Žádost o dotaci za vás může vyřídit i jiná osoba, ať už někdo z vašich blízkých, nebo zástupce firmy, která pro vás bude úsporná opatření realizovat. V našem návodu vám poradíme, jak přiřadit žadatele pod účet administrátora, který bude žádost v AIS SFŽP ČR za žadatele vyřizovat.Jak změnit způsob přihlášení do AIS SFŽP ČR?

Registrovali jste se do AIS SFŽP ČR již dříve a přihlašujete se starším způsobem přes e-mail a heslo? Pak musíte svoji registraci aktualizovat pomocí identity občana. Pomůže vám náš podrobný manuál.