UPOZORNĚNÍ: Program nepodporuje výměny plynových kotlů!

Jak založit identitu občana a účet v AIS SFŽP ČR

Podání žádosti a doložení všech souvisejících dokumentů v programu Nová zelená úsporám probíhá online přes systém AIS SFŽP ČR. Pro přihlášení do systému budete potřebovat tzv. identitu občana.Jak podat žádost

Více informací o tom, jak správně podat žádost o dotaci, najdete na stránce Jak podat žádost.
Jak doložit realizaci v Nové zelené úsporám

Podmínkou vyplacení dotační podpory je doložení realizace úsporných opatření. Všichni žadatelé dokládají smlouvy, daňové účetní doklady a doklady prokazující realizaci opatření dle schválené žádosti. Více informací o tom, jak správně doložit realizaci projektu najdete na stránce Doložení realizace úsporných opatření.
Jak spravovat žádost jinému žadateli?

Žádost o dotaci za vás může vyřídit i jiná osoba, ať už někdo z vašich blízkých, nebo zástupce firmy, která pro vás bude úsporná opatření realizovat. V našem návodu vám poradíme, jak přiřadit žadatele pod účet administrátora, který bude žádost v AIS SFŽP ČR za žadatele vyřizovat.Jak změnit způsob přihlášení do AIS SFŽP ČR?

Registrovali jste se do AIS SFŽP ČR již dříve a přihlašujete se starším způsobem přes e-mail a heslo? Pak musíte svoji registraci aktualizovat pomocí identity občana. Pomůže vám náš podrobný manuál.